Facebookis homosuhteid kritiseerinud tudeng visati ülikoolist välja

Objektiiv, 2. märts 2016

Tolerants ei kehti kristlastele

Inglismaal visati Facebookis homoseksuaalseid suhteid kritiseerinud kristlasest tudeng ülikoolist välja. Ülikool leidis nimelt, et üliõpilasel on küll õigus oma arvamusele, kuid inimesel, kes soovib saada sotsiaaltöötajaks, ei sobi taolist seisukohta avalikult väljendada.

Tegemist on 38-aastase kristlasest nelja lapse isaga, kelle nimi on Felix Ngole ja kes tuli 2003. aastal pagulasena Kamerunist Ühendkuningriiki. Inglismaal omandas ta ülikoolis kaks kraadi ja töötas õpetajana.

Viimati Sheffieldi Ülikoolis magistriõppes sotsiaaltööd õppinud Felix Ngole väljendas mõne kuu eest Facebookis aset leidnud mõttevahetuses toetust USA ametnikule Kim Davisele, kes 2015. aasta septembris vahistati seetõttu, et ta ei nõustunud samasooliste paaride abielu registreerimisega. Lisaks viitas Ngole Piibli kirjakohale, kus homoseksuaalset vahekorda nimetatakse “jäleduseks”.

Pärast seda, kui üks kaasüliõpilane Ngole peale kaebuse esitas, kutsuti mees ülikooli kutseoskuste hindamise komisjoni ette. Komisjon leidis, et kuigi Ngolel on õigus oma arvamusele, võib selle avalik väljendamine “mõnda inimest solvata”. Sellest tulenevalt otsustas komisjon, et Ngole käitumine ei sobi inimesele, kes soovib saada sotsiaaltöötajaks. Komisjoni otsuse kohaselt peaks Ngole kursuselt ja ülikoolist lahkuma.

“Komisjon tahab selgesõnaliselt kinnitada, et tehtud otsuse põhjuseks ei ole teie vaated, vaid asjaolu, et postitasite avalikult selliseid seisukohti, mis võivad mõjuda teie suutlikkusele täita sotsiaaltöötaja ülesandeid,” seisab ülikooli poolt saadetud kirjas.

Felix Ngole ei mõista, kuidas saab taolise põhjendusega ühe inimese karjäärile kriipsu peale tõmmata.

“Ma ei ole nende inimeste vastu, kel on suhe samasoolisega, see on nende valik, kuid ma olen kristlane ja kui minu arvamust küsitakse, peaks mul olema võimalik seda vabalt väljendada,” ütles Ngole meedia vahendusel. “Ma ei ole kedagi hirmutanud ja ma ei kohtle neid diskrimineerival viisil.”

“Pole õige, et sa kaotad töö sellepärast, et kellegi arvates võid sa tõenäoliselt inimesi solvata. See on ebaõiglane,” leiab Ngole.

Kamerunist pärit mees soovib nüüd muu hulgas teada saada, kas ülikool käituks samamoodi moslemiga, kes väljendab toetust šariaadile (islamiseadustele).

Juhtumit kommenteerinud Kristliku Õigusabi Keskuse juhataja Andrea Williamsi sõnul on täiesti šokeeriv, et omaenda Facebooki kontol isiklikke vaateid väljendanud üliõpilane visatakse ülikoolist välja ja tal ei lubata õppida ametit, kuna ta ütles välja arvamuse, mida jagavad miljonid inimesed maailmas.

Loe lähemalt siit ja siit.

Lisa kommentaar