Peapiiskop Süüriast Läänele: peatage immigratsioon!

Vatikani Raadio

 

Lääneriikide poolt stimuleeritud süürlaste emigratsioon kujutab endast sisuliselt deportatsiooni. See röövib Süürialt vitaalseid jõude, mis on hädavalikud, et peale sõda riik taas üles ehitada. See ei aita ka neid, kes emigreeruvad. Paremat elu, mida nad otsivad, võivad nad leida ainult Süüriast, arvab Aleppo melkiidi kiriku metropoliit peapiiskop Jean-Clément Jeanbart.

 

Neil päevil viibib ta Pariisis fondi Abi Hädasolevale Kirikule kutsel. Ta annab tunnistust selle kohta, mis toimub Süürias ja kritiseerib kindlail sõnul lääneriike. Ta ütleb, et üha kindlamaks muutub tema veendumus, et tema kodumaa on langenud rahvusvahelise vandenõu ohvriks. Tema arvates ainus realistlik lahendus tänapäeval on Venemaa stsenaarium, see tähendab, president Bachar Al-Assadi toetamine võitluses kõikide mässulistega, sealhulgas ka nendega, keda peetakse mõõdukateks. Peapiiskop Jeanbart rõhutab, et presidendil on rahva tugev toetus, aga tema tagasiastumine viiks kodusõjani ning Süüria jagamiseni naaberriikide vahel.

 Vestluses Vatikani Raadio reporteritega pöörab Aleppo melkiidi kiriku ülemkarjane tähelepanu kristlaste erilisele vastutusele. Hoolimata tema diötseesis juba viis aastat kestvale sõjale on pool tema usklikest jäänud siiamaani kohale.

 “Tean, et see on meie kohustus üleilmse Kiriku ja kõikide nende ees, kes olid siin enne meid ning kes selle eest, et jäid siia ja jäid ustavaks Kristusele, maksid kahe tuhande aasta jooksul kõige kõrgemat hinda. Räägitakse miljonitest veretunnistajatest Süürias, kes ohverdasid oma elu, et mitte salata Kristust. Ning tuleb pidada meeles, et kristlased Süürias on esimesed kristlased. Meid ei pööranud usule misjonärid. Jeesuse aegadel olid siin juutide kogudused, kes igal aastal nelipühade ajal tegid palverännaku Jeruusalema. Juudid Süüriast olid Jeruusalemmas ka sel päeval kui Püha Vaim laskus Viimse Õhtusöömaaja saalis apostlite peale. Apostlite tegude raamat tunnistab, et kolm tuhat juuti pöördus siis ja võttis vastu ristimise. Nad pöördusid hiljem tagasi koju ja panid alguse meie Kirikule. Kui te tahate meid täna aidata, aidake meil jääda oma kodumaale. te ei aita meid, kui te teete meile kergeks meie maa hülgamise. Meie usklike deportatsioon ei tule kellelegi kasuks – ei meile, meie usklikele ega teile. Kordan, kui te tahate meid aidata, aidake meil saavutada rahu Süürias, et me võiksime sinna jääda”, ütles Vatikani Raadiole piiskop Jeanbart.

Portaali Fronda alusel poola keelest tõlkinud isa Ivo Õunpuu.

Lisa kommentaar